0507 427 99 10

Sosyal Medyada Biz}

Cephe Kaplama

Cephe Kaplama

Kompozit Cephe Kaplama

Alucobond, iki tarafı alüminyum levha ile kaplı olan plastik veya mineral dolgulu çekirdekten imal edilen  bir yüzü renkli olan alüminyum kompoze levhadır. Alucobond, malzemesini Almanya’da Alcan Singen GmbH firması 1969 yılında imal ettiği ve günümüzde de halen kullanılmakta olan bir üründür.

Kullanım Alanları :
Bu malzeme yapısı ve içeriği itibari ile Alucobond, olarak da adlandırılır. İç ve dış mekanlarda başta mimarlara ve uygulamacılara olmak üzere birçok kullanıcısına sınırsız özgürlük katmaktadır. Ağırlığı oldukça hafif, sağlamlığı oldukça yüksek ve esnek olup, düz yüzeyler sağlaması ve diğer tüm yapı elemanlarını desteklemesiyle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada sıklıkla tercih edilen yapı malzemesi arasındadır.

Özellikleri:

  • Bir yüzü çok tonda mat, metal standart renklerde olup, diğer yüzü de spectra veya özel renklere sahip olan alucobondun boyalı yüzü bulunmaktadır. Bu yüzü UV ışınlarına dayanıklı olup, floropolimer malzemeli fırın vernikli (PVDF) üst kaplama sistemine sahiptir. Ve dış cephe uygulamalarında kullanılmaktadır.
  • Alucobond kullanım alanlarına göre farklı çekirdek kalınlıklarda imal edilir.
  • Bu ürün plastik çekirdek malzeme ile üretilmiş olsa bile B2 sınıfı yangın dayanımı sertifikasına sahiptir.
  • Alucobond kompozit cephe panelin önemli olan bir diğer özelliği de sadece sıcak değil soğuk şekilde de el aletleriyle şekil verilebilir olmalarıdır. Her türlü el makineleri ve panel testere aletleriyle kesme, biçme, bükme işlemleri kolaylıkla uygulanabilir.
03 Ocak 2017
Cephe Kaplama için yorumlar kapalı
2.667 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN